2. Вставьте подходящие по смыслу местоимения.  Mary is doing … homework.  We have … English lesson in the evening.  Mark is putting on … rain-coat.  I often do … homework.  This lady’s surname is Smith. What’s … first name?  Pl...

2. Вставьте подходящие по смыслу местоимения.  Mary is doing … homework.  We have … English lesson in the evening.  Mark is putting on … rain-coat.  I often do … homework.  This lady’s surname is Smith. What’s … first name?  Please sit down. Is it … document?  They do … morning exercises in the open air.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Her. 2) Our. 3) His. 4) My. 5) Her. 6) Your. 7) Their.