20 БАЛЛОВ!!! Помогите вставить где точки предлоги и нужно перевод текста. Предлог?

20 БАЛЛОВ!!! Помогите вставить где точки предлоги и нужно перевод текста. Предлог??: at Has In On Listens visits Watches Goes Supper At Home Jack King gets up at 9 oclock .../ Sundays. He ... Breakfast, then he ... to the radio. in the afternoon, he ... his friends. He comes ... at 6 oclock, then eats ... . ... the evening, he ... his favourite programme on TV, then ... 11 oclock he ... to bed. Jack always has a nice time on Sundays! 3 класс, английский.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.On 2.Has 3.Listens 4.Visits 5.Home 6.Supper 7.In 8.Watches 9.At 10.Goes