2.Write the guestions.Use: What... like? or like A:(1)______you______Spain? Did you like Spain? B:(2)Yes, we liked it very much. A:(3)______Spain_____? B:It's small so It's easy to find places. A:(3)______the food? B:Yes, I di...

2.Write the guestions.Use: What... like? or like A:(1)______you______Spain? Did you like Spain? B:(2)Yes, we liked it very much. A:(3)______Spain_____? B:It's small so It's easy to find places. A:(3)______the food? B:Yes, I did,but I like Italian food. A:(4)______it_____? B:There are a lot of meat,potatoes,and vegetables. A:(5)______the gountryside_____? B:It's wonderful. A:Where did you stay? (6) ______your hotel_____? B:It was small but nice. ПОМОГИТЕ ПРОШУУУУ НЕ ПОЛУЧАЕТСЯ У МЕНЯ(((( ЗАРАНИЕ СПАСИБО!!!!!))))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A:(1)Do you like Spain? Did you like Spain? A:(3) What does Spain like? A:(3)Did you like the food? A:(4)What does it like? A:(5) What is the countryside like? A:Where did you stay? (6) Did you like your hotel?