3. Сделайте предложения вопросительными. 1.Uncle Podge likes a little job. 2.Tom McKenzy works for a newspaper. 3.In summer we usually go to the seaside. 4.Look. Jack is swimming to a big rock. 5.1 can read English books quite ...

3. Сделайте предложения вопросительными. 1.Uncle Podge likes a little job. 2.Tom McKenzy works for a newspaper. 3.In summer we usually go to the seaside. 4.Look. Jack is swimming to a big rock. 5.1 can read English books quite well.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Does uncle Podge like a little job? 2. Does Tom McKenzy work for a newspaper? 3. Where do we usually go in summmer? 4. Look. What is Jack doing? 5. Can I read English books quite well? Если нужно другой вариант, пиши