3. Вставьте предлоги, где необходимо.       1. She arrived_____England two years ago.        2. I’m going_____ home.        3.  I spoke ______ Mary a few days ago.

3. Вставьте предлоги, где необходимо.        1. She arrived_____England two years ago.        2. I’m going_____ home.        3.  I spoke ______ Mary a few days ago.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. She arrived IN England two years ago. 2. I’m going home. - нет предлога 3. I spoke TO/WITH Mary a few days ago.