30 баллов помогите англ яз 2 и 3 нужно правельна составить слова

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Dmitry hasn't come from school yet. 2. I haven't finished my home work yet. 3. My brother hasn't made any mistakes. 4. WE haven't watched any television today. 2. Have you visited the Acorda in Astana? 3. Have you been to Astana? 4. Has Colian eaten the Astans meet? 5. Has Colian written to his mother? 6. Have you ever seen a whale in the sea?