3.Напишите каждое словосочетание во множественном числе:1)A tall man –2)A nice person –3)A good play –4)his child –5)A Spanish village –6)Their secretary –7)An intelligent girl –

3.Напишите каждое словосочетание во множественном числе: 1)A tall man – 2)A nice person – 3)A good play – 4)his child – 5)A Spanish village – 6)Their secretary – 7)An intelligent girl –
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Tall men 2) Nice persons 3) Good plays 4) His children 5) Spanish villages 6) Their secretaries 7) Intelligent girls
Гость
1) tall men 2) nice people 3) good plays 4) his children 5) spanish villages 6) their secretaries 7) intelligent girls