3. Пронумеруй фразы в таком порядке, чтобы получился разговор двух людей. 1 - I’d like to have a birthday today. - Oh, I can give you a sweet. Here you are. - It’s great. Thank you. - I’d like to have a scooter and a lot of...

3. Пронумеруй фразы в таком порядке, чтобы получился разговор двух людей. 1 - I’d like to have a birthday today. - Oh, I can give you a sweet. Here you are. - It’s great. Thank you. - I’d like to have a scooter and a lot of sweets. - What would you like to have for your birthday?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 4 5 3 2 вот надеюсь правильно