4 предложения с оборотом So, 4 предложения с оборотом Neither!пожалуйста помагите! хотяб на руском составте!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
So, I go for a walk every day. I will go to the cinema next week, so do I My dog wants to eat, so I will give him some food. Jenny likes flowers, so she will grow the another one. I want neither chocolate, nor sweets. I go neither to the cinema, nor to the cafe. I have neither a dog, nor a cat. I like neither swimming, nor skating.