5 предложений и 5 вопросов по предложениям на каждое время: Present Continuous, Past Continuous, Future Simple, Past Simple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Lena is doing her homework at the moment. What is Lena doing at the moment? 2.When you called I was eating my breakfast Who was eating breakfast when he called? 3. I will travel next summer. What will i do? Will i or my dad travel next summer? 4. He prepared homework yesterday What did he prepare yesterday? Did he prepare homework yesterday?