5 предложений на английском со временем Present Simple.срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to the cinema once a week My friend doesn't like French My Dad likes to watch TV We visit new places every year Do you speak English?
Гость
1. The children play football in summer. 2. I do my homework every day. 3. I usually go to music school in monday and wednesday. 4. We often swim in the pool. 5. My younger sister goes to kindergarten.