5 предложений на  Пас Симпл 5 Предложений на Паст програсив( с переводом )

5 предложений на  Пас Симпл 5 Предложений на Паст програсив ( с переводом )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
PAST SIMPLE.1. We graduated from the Institute in 2005.2. My friend went to England to work for a probationary period three months ago.3. I was on holiday in Bulgaria two weeks ago.4. A friend of mine wrote a new operating system two months ago.5. I was fond of swimming two years ago.