5 придложени по англиски и 5 придложений по англиски единственом и множеством числе

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
мн.ч there are 3 apples in the fridge. there are two cookies on the table. there are 123 (one hundred and twenty three ) ducks on a farm. there are 5 cows where. there are 3 horses with me. ед.ч there is 1 cup. there is 1 Kat. there is 1 horse. there is 1 wolf. there is 1 hare.