5 типов вопроса в английском we read new novels on our Literature classes every week

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do we read  new novels on our Literature classes every week? 2. We read new novels on our Literature classes every week, don;t we? 3. How often do we read new novels on our Literature classes? 4. Do we read new novels or new poems on our Literature classes every week? 5. What do we read on our Literature classes every week?