5 типов вопросов!! We usually go for walks on Sundays

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Do we usually go for walks on Sundays? 2Do we usually go for walks on Sundays or on Mondays? 3Who usually goes for walks on Sunday? 4When do we usually go for walks? 5We usually go for walks on Sundays,don't we?
Гость
We usually go for walks on Sundays. Do we usually go for walks on Sundays? (общий вопрос) Do we usually go for walks on Sundays or Fridays? (альтернативный вопрос) We usually go for walks on Sundays, don`t we? (разделительный вопрос) What do we usually do on Sundays? (специальный вопрос) Who usually goes for walks on Sundays? (вопрос к подлежащему с вопросительным словом who)