5 вопросов на английском языке к этому тексту:we are a big rescue home for homeless dogs.today we are looking for a new home for a very nice dog.it is a labrador.give him a home and he will be your friend.Прошу,очень срочно над...
5 вопросов на английском языке к этому тексту:we are a big rescue home for homeless dogs.today we are looking for a new home for a very nice dog.it is a labrador.give him a home and he will be your friend.Прошу,очень срочно надо!!!!!
Ответ(ы) на вопрос:
1.Who are we? 2.What are we looking for? 3.What is it? 4.What should we give to the labrador? 5.When will he be your friend?