5. Вставьте глаголы: am, is, are. 1. What … you going to do this evening? 2. I … going to go for a walk. 3. My sister … going to see her friends. 4. I and my friend … going to invite a group of English students. 5. They … going...

5. Вставьте глаголы: am, is, are. 1. What … you going to do this evening? 2. I … going to go for a walk. 3. My sister … going to see her friends. 4. I and my friend … going to invite a group of English students. 5. They … going to visit Great Britain
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-are 2-am 3-is 4-are 5-are
Гость
1-are 2-am 3-is 4-are 5-are