6 класс Задавать вопросы и отвечать:  например: Have you ever been to                                       Yes, l have. an international festival?                     Use the following: - использовать следующие                ...

6 класс Задавать вопросы и отвечать:  например: Have you ever been to                                       Yes, l have. an international festival?                     Use the following: - использовать следующие                      fashion show;                 pop concert;               Japanese storytelling;                Mexican food;               project work;                  puppet show;                hobby collection;                American cartoon;                  theatre performance;                 history museum.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Have you ever seen a fashion show?      -No, i haven't. 2 Have you ever been to a pop concert?    -Yes, i have. 3 Have you ever heard Japanese storytelling?   -No, i haven't. 4 Have you ever eaten Mexican food?    -No, i haven't. 5 Have you ever done project work?  -Yes, i have. 6 Have you ever been to a puppet show?   -Yes, i have. 7 Have you ever had a hobby collection?  -Yes, i have. 8 Have you ever watched an American cartoon?  -Yes, i  have. 9  Have you ever performed in a theatre?   -Yes, i have. 10 Have you ever been to a history museum?   -Yes, i have.