6 предложений на английском языке про любимую игрушку для 2 класса

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to say about my favorite toy. It's a teddy bear. Its name is John. My bear is very big and beautiful. I always sleep and play with John. I love my toy.
Гость
My favorite toy is my car. It's very nice. It's cool red car. I love play with it because I love my toy car. when I was presented with this toy, I was happy! My toy car is very good!