6 примеров в форме Present Perfect вот такие Have you visited another country ? Have you been on a picnic ,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Have you ever been abroad? Have you ever tasted some special food? have you done your HW yet? have you ever put on "shapka-ushanka"? have you ever seen white bears? have you ever swum in the sea?