60 баллов! Объясните слова или напишите синонимы (на английском, разумеется) Слова: Brainchild, Argument, Search engine, Commitment, User-friendly, Complicated, Frustrating, Popularity, Calculate, A fair amount, Criti...

60 баллов! Объясните слова или напишите синонимы (на английском, разумеется) Слова: Brainchild, Argument, Search engine, Commitment, User-friendly, Complicated, Frustrating, Popularity, Calculate, A fair amount, Criticism, Investor, Catchy, Inspired, Neat, Performance, Headquarters, Respond, Fade Объясните сколько сможете, пожалуйста.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Brainchild - design Argument - reason Search engine - hz, prosti( Commitment - obligation User - friendly - simple in using Compilcated - tricky Frustrating - dissapointing Popularity - when smth or smn is famous Calculate - accounting A fair amount - enough of something for someone Investor - depositor Catchy - tricky Inspired - to have a desire for doing smth great Neat - clean Performance - show Respond - to be responsible Fade - disappear