7. Сделай следующие предложения вопросительными и отрица- тельными: 1. They are playing football. Are they playing football? – No, they aren’t playing football. 2. You are making a sandcastle. ___________3. We are going on a pi...

7. Сделай следующие предложения вопросительными и отрица- тельными: 1. They are playing football. Are they playing football? – No, they aren’t playing football. 2. You are making a sandcastle. ___________3. We are going on a picnic. _____________________4. It is raining today. _________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2.are you making a sandcastle?-no,you aren't making sandcastle. 3.are we going on a picnic?-no,we aren't going on a picnic. 4.is it raining today?-no,it isn't raining today