7. Употребите верно притяжательные местоимения (my/ our/ your/ his/ her/ their/ its). 1) … composition is very interesting. 2) . . . son goes to school. 3) . . . sister is young. 4) . . . knowledge of the subject is very po...

7. Употребите верно притяжательные местоимения (my/ our/ your/ his/ her/ their/ its). 1) … composition is very interesting. 2) . . . son goes to school. 3) . . . sister is young. 4) . . . knowledge of the subject is very poor. 5) . . . friends often visit her.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.its 2.his 3.your 4.my 5. her