8. Используя научно-популярную литературу, газету,Интернет,карты, текст учебника, опешите извержение вулкана. При этом укажите год события, где и как оно произошло, каковы его последствия для людей.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вулкани вивергаються по-різному і мають різну форму. Більшість вулканів має центральний канал, який іде вгору до кратера. Одні вулкани, приміром на Гавайських островах, вивергають текучу рухому лаву. Вона витікає з кратера , утворюючи пласке куполоподібне узвишшя. Це таке звані щитові вулкани. В інших вулканах лава в'язка . В процесі виверження розчинені в лаві гази розривають її на частки, Утворюючи вулканічний попіл . Попіл осідає на лаву шар за шаром- так  утворюється конічний вулкан. Кальдера, чи інакше-кратерний вулкан,формується , коли верхня частина конічного вулкана вибухає  й провалюється в магматичну камеру.  Із інциклопедії