8. Вставь many или much: a. Peter can eat ______ apples. b. Miss Chatter has got ______ books. c. I would like to eat ______ jam. d. You can see ______ cheese in the White Shop. 9. Пронумеруй фразы в таком порядке , чтобы получ...

8. Вставь many или much: a. Peter can eat ______ apples. b. Miss Chatter has got ______ books. c. I would like to eat ______ jam. d. You can see ______ cheese in the White Shop. 9. Пронумеруй фразы в таком порядке , чтобы получился диалог Джима и его гостя кролика Мартина: -Here you are. - No, thank you. - Martin, would you like some cheese? - You are welcome! - Thank you.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.many 2.many 3.much 4.much -Martin, would you like some cheese? -No, thank you. -Here you are. -Thank you. -You are welcome! (скорее всего это два диалога).