A) Find all short forms in the text B)Rewrite the sentences.Use short forms. 1) образец My name is Tom, сокрошёно My name's Tom. 2) I am ten years old. 3) She has got a doll collection! 4)He is from Spain Нужен ответ, зарание с...

A) Find all short forms in the text B)Rewrite the sentences.Use short forms. 1) образец My name is Tom, сокрошёно My name's Tom. 2) I am ten years old. 3) She has got a doll collection! 4)He is from Spain Нужен ответ, зарание спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2I'm ten years old. 3.She's got a doll collection! 4.He's from Spain.