A или an: cep, plasticine, paintbrush, chalk, crayon, ink, feltpen, marker, compasses (в мн. ч), alidad, puncher, pencil pot, glue, gluestick, sticker, scotch tape, scissors, stapler, staple remover, correction fluid, correctio...
A или an: cep, plasticine, paintbrush, chalk, crayon, ink, feltpen, marker, compasses (в мн. ч), alidad, puncher, pencil pot, glue, gluestick, sticker, scotch tape, scissors, stapler, staple remover, correction fluid, correction tape, paper clips, drawing pin, magnet, calculator, desk organizer, map, globe, atlas, encyclopedia, spike, record book, colouring book, folder, whiteboard. Пожалуйста умоляю!! Помогите очень нужно срочно!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a cap,a plastic one,a paintbrush, a chalk,a crayon,an ink,a felt pen, a marker,a compasses,an alidads,a punchers,a pensil pots,a glues,a glue sticks,a stickers,a scotch tapes,a scissors,a staplers,a staple removers,a correction fluids,a correction tapes,a paper clips, a drawing pins,a magnets,a calculators,a desk organizers,a maps,a globes,an atlas,an encyclopedia, a spikes,a record books,a colouring books,a folders,a white boards.