Адзначце словы,якія у сваім саставе маюць суфікс:1)нядоля;2)сонца;3)злавіу;4)званар.Помогите пожалуйста!!!15 Б

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
нядоля  ня - прыстаўка  дол - корань я - канчатак  сонца  сонц - корань  а - канчатак злавіў  з - прыстаўка лав - корань  і - суфікс  ў - суфікс  нулявы канчатак  званар  зван - корань  ар - суфікс нулявы канчатак Такім чынам, суфікс ёсць у словах 3) злавіў, 4) званар.