Аналіз вірша "скрізь плач і стогін і ридання" леся українки! (тема, ідея, художні за?

Аналіз вірша "скрізь плач і стогін і ридання" леся українки! (тема, ідея, художні за??оби)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тема: Звернення до сучасників ,які не хочуть вставати на боротьбу із самодержавством. Ідея: Леся Українка засуджує пасивне ставлення багатьох людей ,зокрема ліберальної інтелегенції, до життя , до долі своєї Вітчизни. Вона  намагається переконати їх ,що самі кайдани ніколи не спадуть ,тому потрібно боротися за нове життя.