Английский 3 класс. закончи предложения. Nikita`s a .................... and Polina`s a .................... Tricksy`s an ................. ................`s an upsy too. Upsies live in ..........................................

Английский 3 класс. закончи предложения. Nikita`s a .................... and Polina`s a .................... Tricksy`s an ................. ................`s an upsy too. Upsies live in ........................................world. Upsies walk on their................................... They can run on .................................... They like playing ..................................... They ................. cakes and ............... with food.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Nikita's a boy and Polina's a girl Tricksy'an umdrella You's an upsy too Upsies live in south world Upsies walk on their graund They can run on home They like playing tennis They do cakes and pizza with food