АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК : ПОМАГИТЕ ПОЖАЛУСТО! СОСТАВЬТЕ 3 ПРЕДЛОЖЕНИЯ СО СЛОВОМ "UK"

Гость
The UK has left-hand traffic. The UK's form of government is a constitutional monarchy. The United Kingdom consists of 4 countries.