Answer about yourself:Yes,I do./No,I don't. 1.Do you like chocolate?-------- 2.Do you like jam?----- 3.Do you like milk?--- 4.Do you like bread and butter?----- Write the guestions. 1.We like apple jam.---- 2.They like yogurt--...

Answer about yourself:Yes,I do./No,I don't. 1.Do you like chocolate?-------- 2.Do you like jam?----- 3.Do you like milk?--- 4.Do you like bread and butter?----- Write the guestions. 1.We like apple jam.---- 2.They like yogurt----- Which words is different.Circle it. cat apple plane ant table cake
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 yes i  do 2 no i don ' t 3 yes i do 4 no i don' t 1 do we like apple jam 2 do they like yogurt 1 plane / table/ cake (потому что там открытый слог)