Answer the following question in 3-4 sentences. Why is studying English important for you? Ответьте на следующий вопрос в 3-4 предложения. Почему изучение английского языка важно для вас? (Ответить на английском языке!!!)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Because English is now very much in demand in the world. Learning English is very helpful in life. For example in the journey if you have any difficulties, you can ask for help from the locals. Also, knowledge of the English language into account when hiring.