Аня записала рассказ о жизни Fluffy, но допустила несколько ошибок. Найди и исправь Анины ошибки. Fluffy likes his life. Fluffy lives with a boy. Fluffy is a doll. Fluffy often goes to school with Sandy. Sometimes Sandy reads t...

Аня записала рассказ о жизни Fluffy, но допустила несколько ошибок. Найди и исправь Анины ошибки. Fluffy likes his life. Fluffy lives with a boy. Fluffy is a doll. Fluffy often goes to school with Sandy. Sometimes Sandy reads to Fluffy. Fluffy and Sandy have breakfast together. Sandy washes Fluffy's face every day. Fluffy has a read friend.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Fluffy likes his life. Fluffy lives with a girl. Fluffy is a doll. Fluffy often goes to school with Sandy. Sometimes Sandy reads to Fluffy. Fluffy and Sandy have breakfast together. Sandy washes Fluffy's face every day. Fluffy has a real friend.