AS SOON AS I ..... YOU UP FROM THE  AIRPORT .i'L TAKE YOU TO MY FLAT 1 WILL HAVE VISITED2  ARE VISITING3VISIT 4 WILL BE VISITING ТОКА ПЛИЗ ПРОВИЛЬНО    СДЕЛАЙТЕ И ОБЪЯНИТЕ ВРЕМЯ  И ПОЧЕМУ ПОСТАВИЛИ ТАК..... YOU  SETTLE IN.WE AR...

AS SOON AS I ..... YOU UP FROM THE  AIRPORT .i'L TAKE YOU TO MY FLAT  1 WILL HAVE VISITED 2  ARE VISITING 3VISIT  4 WILL BE VISITING  ТОКА ПЛИЗ ПРОВИЛЬНО    СДЕЛАЙТЕ И ОБЪЯНИТЕ ВРЕМЯ  И ПОЧЕМУ ПОСТАВИЛИ ТАК ..... YOU  SETTLE IN.WE ARE  GOING TO DINNER AT THE FAMOUS RAINBOW ROOM IN  ROCKEFEIIER  CENTER 1 WILL PICK 2 WILL BE PICKING 3 AM PICKING 4 PICK
Гость
AS SOON AS I pick YOU UP FROM THE  AIRPORT .i'L TAKE YOU TO MY FLAT - это условное предложение. В той части где AS SOON AS мы ставим Present Simple, а во второй части Future Simple.