Асананс якіх гукаў назіраецца у прапанаваным вершы? Запішыце ў транскрыпцыі гэтыя гукі Цецярук                                ВечарЦецерука                              ЦёмныЦешыць                                Ноч прыводзіць,...

Асананс якіх гукаў назіраецца у прапанаваным вершы? Запішыце ў транскрыпцыі гэтыя гукі  Цецярук                                Вечар Цецерука                              Цёмны Цешыць                                Ноч прыводзіць, Сябра-дзівака:                       Цецярук жа -Я цябе                                  Не прыходзіць, З тваёй цяцерай                    Не заве Запрашаю                            На вячэру На вячэру.                           І ні сябра, Ні цяцеру
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ассонанс звуков  Э и  звука  А, я думаю