At six o'clock...at seven o'clock...at eight o'clock..at two o'clock..at three o'clock...at five o'clock...at one o'clock... помогите пожалуйста составить предложение

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
At 6 o’clock yesterday they played tennis. At 7 o'clock Kate goes to school. At 8 o'clock my father goes to the job. At 2 o'clock I go out. At 3 o'clock I do my homework. At 5 o'clock my syster goes shopping. At 1 o'clock mother washes the dishes.