Аударып беріңіздер орысшаға.Ақшасын берем. Электроқондырғылармен жұмыс үстінде қауіпсіздендіру нормалары жұмыскерлерге қойылатын талаптар. Электрқондырғылардағы жөндеу жұмысына администрациядан бастап техникалық жұмыскерле,кезе...

Аударып беріңіздер орысшаға.Ақшасын берем. Электроқондырғылармен жұмыс үстінде қауіпсіздендіру нормалары жұмыскерлерге қойылатын талаптар. Электрқондырғылардағы жөндеу жұмысына администрациядан бастап техникалық жұмыскерле,кезекшілер,жөндеушілерге дейін қатысы бар.Сондықтан бұл жұмыстың қауіптілігі не қауіпсіздігі осы жұмыс орнында жасалған жағдайға байланысты. Электроқондырғылармен жұмыс 4 топқа бөлінеді: 1.Кернеуді мүлдем ағытып тастап жұмыс істеу. 2.Кернеудің бір бөлігін ғана ағытып жұмыс істеу. 3.Кернеуді бөлмей,тоқ өтетін бөліктерінің қасында жұмыс істеу. 4.Кернеуді бөлмей тоқ өтетін бөліктерінің алыс жерде жұмыс істеу. Жұмыс басталар алдында осы топтың қайсы режимінде жұмыс істейтіндерін біліп алғаннан кейін жұмысты қалай ұйымдастыру керек.Соның шешімін қабылдау керек.Ұйымдастыруға үкім қабылдау,жұмысты бастауға рұқсат құжатын рəсімдеу,демалыс уақытын,жұмысты аяқтау уақыттарын белгілеу жатады. Электроқондырғылардағы атқарылатын жұмыстардың барлығы,оның ішінде жөндеу жұмысы рəсімделеді. Наряд(үкім)дегеніміз-жазбаша рəсімделген құжат.Осы құжатта барлық жұмыс барысы көрсетілуі керек.Мысалы:жұмыстың көлемі,өтетін орны,басталу жəне аяқтау уақыты,қауіпсіздендіру түрлері,бригадалық мүшелерінің саны,аты-жөні қауіпсізденуге жауапты адамның аты-жөні.Қауіпсіздікке жауапты адам осы нарядты толтырушы,осы жұмысы жауапты адам болуы мүмкін не бастықтардың бірі.Бұл наряд 2 экземпляр толтырылады жəне тек қана 5 күн мерзіміне ғана əсері бар. Егер жұмысқа қабілетті өте қауіпті түрде жүргізілетін болса,кернеу сеттен бөлінбей ,онда жұмысшылардың сыртынан үнемі күзет қарап тұруы керек.Ол қарап тұрған адам өзі жұмыс қарауы керек.Қауіпсіздендіру құралдары қолданылып жатыр ма?Қауіпті жағдай туған кезде жұмысты тоқтату жағын ойлау,шешім қабылдай білу. Түскі ас кезінде барлық жұмысшылар жұмыс орнынан босатылып,шығарылып,ол жөнінде нарядта белгі қою керек,жұмыс орны жабылып,белгілі орнына қойылады. Жұмыс біткен соң жеке бастағы жермен қосу бөлініп жұмыс орындарын тазартып қойылған плакаттар алынып,содан кейін наряд жойылады. Авария уақытында наряд жазуға уақыт болмаған жағдайда нарядсыз жұмыс істеуге болады. Распоряжения-телефонмен,радиобайланыспен берілуі мүмкін.Егер тығыз авария орындау керек болса,бірақ ол үкім жөнінде арнайы жазылып ,ол үкім берген кісінің аты-жөні уақыты,қандай бригада,қандай жағдайда жұмыс істеген екені жазылады. Күнбе-күн электроқондырғыларды қолдану жөніндегі жұмыс ешқандай нарядсыз орындала береді.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дайте перевод на русский.Деньги берем.Нормы безопасности на требования к работникам, с электроприводом.Ремонт Электрқондырғылардағы администрациядан с жұмыскерле,дежурные,по чрезвычайным ситуациям, имеющие отношение к до.В зависимости от условий работы на рабочем месте либо опасности, поэтому безопасность.Работы с электроприводом делятся на 4 группы:1.Отключение напряжения совсем покинуть работы.2.Отключение напряжения только часть работы.3.Без снятия напряжения,вблизи частей, работы тока, проходящего.4.Работы без напряжения, вдали от частей, проходящих тока.Перед началом работы нужно знать, как организовать работу после получения данной группы, либо те, которые работают в режиме.В том числе принятие решения.Приговор организацию приема,оформления документа-разрешения на начало работы,время отдыха,время установления завершение работы.Все Электроқондырғылардағы выполняемых работ,в том числе ремонт оформляется.Наряд(приговор)-это документ, оформленный в письменной.В этом документе должны быть указаны все хода.Например:объем работы,место проведения,время начала и окончания работы,виды безопасности,бригадной количество членов,ф. и. о. лица, ответственного за қауіпсізденуге фио.Этот наряд, ответственного за безопасность передвижения, человек,ответственный за эти работы могут быть либо из начальников.Наряд заполняется в 2 экземплярах и только на срок 5 дней-это только эффект.Очень опасно, если происходит в трудоспособном виде,без разделения сеттен напряжения ,в котором постоянно должны находиться снаружи, глядя на работников охраны.Сам он, глядя на человека, необходимо рассмотрение работы.Средства, действующие на безопасность?Прекращение работы при возникновении опасной ситуации в сторону мышления,умение принимать решения.Все рабочие места освобождались во время обеда,были не отметки в наряде,рабочее место закрывается,ставится вместо.После окончания работы очищают, поставленных индивидуальных рабочих мест выделено в головах заземляющего плакаты изымаются и уничтожаются после наряда.Во время аварии без наряда, наряд будет работать при отсутствии записи времени.Распоряжения телефоном,радиосвязью, может быть.Если плотно, то необходимо выполнить аварии,но она была написана специально по приговору ,приговор он, выдавшего ф. и. о. время,какие бригады,работы в каких случаях пишется.День в день, никакие работы выполняться без наряда по применению электрооборудования. ал, қалай болса солай