Bcтавьте вместо точек притяжательные местоимения my/ our/ his/ her/ their/ its : 1. Do you like ………. job? 2. Does your brother like ……… job? 3. Sally is married. ……… husband works in a bank. 4. I kn...

Bcтавьте вместо точек притяжательные местоимения my/ our/ his/ her/ their/ its : 1. Do you like ………. job? 2. Does your brother like ……… job? 3. Sally is married. ……… husband works in a bank. 4. I know Mr. Watson, but I don’t know ……… wife. 5. We’re staying at a very nice hotel. ……..rooms are very comfortable
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) your 2)his 3)her 4)his 5) it's