Be quiet! The baby is sleeping, My sister is staying Greece now, Clair doesnt not like pizza, Mary is bavary bath of the moment, We always travel by air  Помогите пожалуйста! Нужно задать вопросы к предложениям

Be quiet! The baby is sleeping, My sister is staying Greece now, Clair doesnt not like pizza, Mary is bavary bath of the moment, We always travel by air  Помогите пожалуйста!  Нужно задать вопросы к предложениям
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а 4то тут надо делать?