Can Ann swim? Yes,…………    Is Bill ten? Yes,.........     Can Pete/s dods sing? Yes,……….     Is it his rabbit? Yes,.........   Is Bill/s rabbit slim? Yes,……….Tim/s stick is big.    ………. big.?

Can Ann swim? Yes,…………    Is Bill ten? Yes,.........     Can Pete/s dods sing? Yes,……….     Is it his rabbit? Yes,.........   Is Bill/s rabbit slim? Yes,………. Tim/s stick is big.    ………. big.?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)yes, she can; 2)yes, he is; 3)yes, he can 4)yes it his 5)yes it is 6)is Tim' s stick big?
Гость
1). Yes,she can. 2). Yes,he is. 3). Yes, it can. 4). Yes, it is.