Четко произноси окончания .Назови начальную (НЕОПРЕДЕЛЕНУЮ) форму каждого глагола Слова played, arrived, crossed, pointed, reached, landed, walked, talked, followed, needed, visited, wanted, crashed, passed, mended, chased, cli...

Четко произноси окончания .Назови начальную (НЕОПРЕДЕЛЕНУЮ) форму каждого глагола Слова played, arrived, crossed, pointed, reached, landed, walked, talked, followed, needed, visited, wanted, crashed, passed, mended, chased, climbed.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
без ed читай плейд плей эрайвд эрайв
Гость
play arrive cross point  reach land walk talk follow need visit  want crash  pass mend   chas climb