Чому хребці нижнього і верхнього відділів хребта різні? Відповідь обґрунтуйте.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В цілому маса і розміри хребців збільшуються у напрямку від верхніх до нижніх: це необхідно, щоб компенсувати зростаюче навантаження, яку несуть нижні хребці. Крім потовщення хребців, необхідну ступінь міцності і пружності хребту забезпечують кілька його вигинів, що лежать в сагітальній площині. Шийний хребець відрізняється від інших тим, що має отвори в поперечних відростках. Хребцевий отвір, утворений дугою шийного хребця, велике, майже трикутної форми. Тіло шийного хребця (за винятком I шийного хребця, який тіла не має) порівняно невелике, овальної форми і витягнуте в поперечному напрямку. У I шийного хребця, або атланта, тіло відсутня; його латеральні маси з'єднані двома дугами — передній і задній. Верхня та нижня площини латеральних мас мають суглобові поверхні (верхню і нижню) , за допомогою яких I шийний хребець сполучається відповідно з черепом і II шийним хребцем. Грудний хребець відрізняється великим, порівняно з шийними, тілом і майже круглим хребетним отвором. Грудні хребці мають на своєму поперечному відростку реберну ямку, що служить для з'єднання з горбком ребра. На бічних поверхнях тіла грудного хребця є також верхня та нижня реберні ямки, в які входить головка ребра. Поперекові хребці відрізняються строго горизонтально спрямованими остистими відростками з невеликими проміжками між ними, а також дуже масивним тілом бобовидной форми. Порівняно з хребцями шийного і грудного відділів поперековий хребець має відносно невелике хребцевий отвір овальної форми. Крижові хребці існують роздільно до віку 18-25 років, після чого вони зростаються один з одним, утворюючи єдину кістку — крижі. Крижі має форму трикутника, зверненого вершиною вниз; в ньому виділяють основу, вершину і латеральні частини, а також передню тазову і задню поверхні. Всередині крижів проходить крижовий канал . Підставою крижова кістка зчленовується з V поперековим хребцем, а вершиною — з куприком. Передня тазова поверхня крижів увігнута, з помітними слідами зрощення хребців (мають вигляд поперечних ліній) , утворює задню стінку порожнини малого тазу. Куприк складається з 3-5 недорозвинених хребців, які мають (за винятком I) форму овальних кісткових тіл, остаточно окостеневающих в порівняно пізньому віці. Тіло I куприкового хребця має спрямовані в сторони вирости, які є рудиментами поперечних відростків; вгорі у цього хребця розташовані видозмінені верхні суглобові відростки — куприкова рогу, які з'єднуються з крижовий рогами. За походженням куприк є рудиментом хвостового скелета.