Choose the correct item. 1.A lot of people love to ...... costumes at carnivals. A. wear B. make C. have 2.Children like to ...... party horns at their parties. They make a lot of noise. A. blow B. do C. take 3.People usually ....

Choose the correct item. 1.A lot of people love to ...... costumes at carnivals. A. wear B. make C. have 2.Children like to ...... party horns at their parties. They make a lot of noise. A. blow B. do C. take 3.People usually ...... drums at parades A. make B. play C. dance 4.My grandparents always ....... cakes when they visit us. A. do B. cook C. bring
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Love to wear 2.Like to blow 3.usually play 4.bring cakes
Гость
1 А 2 А 3 В 4 С наверно правильно