Чтобы получились правдивые предложения, впиши в них I think или I don`t think. 1)...............vegetables are very tasty. 2)...............cakes are tastier than bread. 3)...............salads are good for us. 4).................

Чтобы получились правдивые предложения, впиши в них I think или I don`t think. 1)...............vegetables are very tasty. 2)...............cakes are tastier than bread. 3)...............salads are good for us. 4)...............mineral water is good for us. 5)...............cornflakes with chocolate milk is a very nice breakfast. 6)...............pizza comes from Italy.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I don't think.... 2) I think....... 3) I think....... 4) I think..... 5) I don't think......... 6) I think......