Чтобы получить правдивые предложения,впиши в них i think или i don't think 1)_______ vegetables are very tasty 2)_______ cakes are tastier than bread 3)________ salad are good for us 4)________ mineral water is good for us 5)__...

Чтобы получить правдивые предложения,впиши в них i think или i don't think 1)_______ vegetables are very tasty 2)_______ cakes are tastier than bread 3)________ salad are good for us 4)________ mineral water is good for us 5)________ cornflakes with chocolate milk is a very nice breakfast
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I don't think 2. I think 3. I think 4. I think 5. I think
Гость
1 I think 2 i think 3 i think 4 i think  5 i don t think