Чым можа выражацца галоуны член у абагульнена-асабовых сказах? Чаму яны часцей сустракаюцца у прыказках, прымауках

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
выражаецца дзеясловамі 2-й асобы абвеснага або загаднага ладу. у абагульнена-асабовых сказах выражаецца агульны вывады, павучанні, заключэнні. таму яны часта ўжываюцца ў мове прыказак і прымавак