Cоедините с первого столбика к другому. 1) balls 2) sacks 3) rockets 4) a kite 5) sudoku puzzles 6) a newspaper or a magazine 7) a camera 8) a picnic 9) a cool box 10) a blanket 11) things to make a barbeque a) to have a picnic...

Cоедините с первого столбика к другому. 1) balls 2) sacks 3) rockets 4) a kite 5) sudoku puzzles 6) a newspaper or a magazine 7) a camera 8) a picnic 9) a cool box 10) a blanket 11) things to make a barbeque a) to have a picnic lunch b) to make a barbeque c)to play football d) to play hide-and-seek e) to play badminton f) to play rounders g) to throw a ball h)to fly kites i) to read j) to take pictures k) to run a sack race lto do puzzles m) to keep the food fresh n) to sit on
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)c, g 2)k 3)e 4) h 5)l 6)ii 7)j 8)a 9)m 10)n 11)b
Гость
1) balls c)to play football  f) to play rounders  g) to throw a ball 2) sacks - k) to run a sack race 3) rockets - e) to play badminton 4) a kite  - h)to fly kites 5) sudoku puzzles -l) to do puzzles 6) a newspaper or a magazine - i) to read 7) a camera - j) to take pictures 8) a picnic - a) to have a picnic lunch 9) a cool box - m) to keep the food fresh 10) a blanket - n) to sit on 11) things to make a barbeque  - b) to make a barbeque Затрудняюсь к чему подходит "играть в прятки" - d) to play hide-and-seek. Если обязательно нужно с чем-то соединить, тогда - 8) a picnic. Больше ничего, по-моему, не подходит.