Complete the sentences. Check yourself.Выполните приговоры. Проверьте себя.1) ---_____ you want to be a journalist?-Yes,____ did.2)---______ they friends?____Yes,____were--___they work for the RAP? Yes,___didЭто я понял но немо...

Complete the sentences. Check yourself. Выполните приговоры. Проверьте себя. 1) ---_____ you want to be a journalist?-Yes,____ did. 2)---______ they friends?____Yes,____were --___they work for the RAP? Yes,___did Это я понял но немогу перед yes поставить слово!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)  Did, I 2) Were, they 3) Did, they