Complete the sentences. present perfect               past simple1. ( leave)They...........                       They...........2. ( catch)She.........                            She.........3. (cross) We........              ...

Complete the sentences.  present perfect               past simple 1. ( leave) They...........                       They........... 2. ( catch) She.........                            She......... 3. (cross)  We........                           We........ 4. (turn) He........                                He........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. They have left. Они ушли. 2. She has caught. Она поймала. 3. We have crossed. Мы перешли. 4. He has turned. Он повернулся. ___________________________________________________________________ They left. She caught. We crossed. He turned.